ذخیره کردن پروژه در C#.Net

زمانیکه کارهایی که انجام داده اید را ذخیره کنید، #C تعدادی فایل و پوشه برایتان ایجاد خواهد کرد. از منوی File در نوار بالای صفحه نرم افزار visual c# express گزینه Save All را انتخاب کنید.وقتی که بر روی save all کلیک کنید، کادر زیر ظاهر خواهد شد:

هر نام دلخواهی را می توانید برای پروژه انتخاب کنید. نام پیش فرض Console Application می باشد. نگاهی به محل پروژه بیندازید:

(مشابه سایت)                                                     C:\Users\Owner\documents\visual studio 2010\Projects   

بنابراین پروژه در پوشه "documents" این کامپیوتر ذخیره خواهد شد. در فولدر " documents" پوشه دیگری با نام visual studio vlo مشاهده می شود. داخل این پوشه، پوشه دیگری بنام Projects وجود دارد.

قبل کلیک روی دکمه save، اطمینان یابید که گزینه "create directory for solution" تیک خورده باشد. سپس روی دکمه save کلیک نمایید.

حال در کاوشگر ویندوز به مسیر پوشه فوق بروید. در تصویر زیر پوشه  visual studio vlo  نمایش داده شده است:

روی پوشه Properties دوبار کلیک کنید. داخل آن پوشه ای به نام Console Application1 خواهید یافت. داخل این پوشه شده و چیزی مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

بنابراین یک پوشه دیگر با نام Console Application1  و همچنین دو فایل دیگر خواهید یافت: یکی از آن ها دارای پسوند sln و دیگری دارای پسوند suo می باشند.

فایل sln در برگیرنده کل فایل های پروژه می باشد.

بار دیگر نگاهی به پنجره Solution Explorer بیندازید:

قسمتی که با رنگ آبی مشخص شده است، به فایل sln اشاره دارد. فایل suo، در بر گیرنده اطلاعاتی راجع به محیط ویژوال استادیو می باشد. (ممکن است این فایل hidden بوده و از دیدگاه شما پنهان باشد).

بر روی پوشه Console Application1  دوبار کلیک کنید. داخل آن شبیه تصویر زیر خواهد بود:

حال سه فولدر و دو فایل دیگر خواهیم یافت. در پنجره Solution Explorer، پوشه های bin وobj را می بینیم:

بر روی دومین Console Application1 از بالا کلیک کنید. سپس بر روی آیکن show all file که در تصویر فوق با رنگ قرمز مشخص شده است.

پوشه های bin و obj پدیدار می گردند. روی علامت + کنار آنها کلیک کنید تا داخل آنها را ببینید:

پوشه ای که برای ما اهمیت دارد، پوشه Debug که زیر پوشه bin قرار دارد می باشد. کمی بعد متوجه خواهید شد که چرا این پوشه برای ما اهمیت دارد. اکنون زمان نوشتن کد فرا رسیده است.