۴ ترفند امنیتی در اینستاگرام ؛ این نکات مهم را در اینستاگرام رعایت کنید!

 

به جرات می توان گفت که Instagram یک اسم کاملا شناخته شده در جهان است و این اسم شناخته شده مختص فقط به کشورهای جهان اولی نسیت بلکه در تمام دنیا قابل استفاده است. و روزانه بسیاری از مردم در سراسر دنیا ساعات های زیادی را در شبکه اجتماعی Instagram هدر می دهند. اکنون ما قصد داریم که شما را با چند ترفند اینستاگرام آشنا کنیم که بتوانید از آن ها در شرایط مختلف استفاده کنید.

۴ ترفند امنیتی در اینستاگرام ؛ این نکات مهم را در اینستاگرام رعایت کنید!

نمایش زمان آخرین بازدید در اینستاگرام – ترفند اینستاگرام

چگونه نمایش زمان آخرین بازدید خود در اینستاگرام را غیرفعال کنیم.

برنامه اینستاگرام این اواخر قابلیتی به نرم افزار خود اضافه کرد که طی آن کاربران می توانند آخرین زمان آنلاین بودن افرادی که با آن ها در دایرکت صحبت کرده اند، مشاهده کنند. نکته جالب توجه اینجاست که حتی اگر فرد حساب کاربری شما را دنبال نکند و تنها در دایرکت به شما پیام داده باشد، این ویژگی کار می کند، ویژگی” Last seen “پیش از این در پیام رسان هایی مانند واتس اپ، تلگرام، فیسبوک مسنجر و … استفاده شده بود که قطعا با آن آشنا هستید.

شاید نمایش زمان آخرین بازدیدتان از اینستاگرام برای دیگران، شما را ناراضی کند. بدین ترتیب اینستاگرام همانند پیام رسان های نامبرده، ویژگی در این قابلیت قرار داده که به وسیله آن می توانید نمایش زمان آخرین بازدید خود در اینستاگرام را غیر فعال کنید. حال چگونگی فعال کردن این قابلیت:

مدیریت نمایش وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام – ترفند اینستاگرام

وارد نرم افزار اینستاگرام شوید

به منوی option (علامت چرخ دنده) بروید

گزینه show activity status را غیر فعال کنید

۴ ترفند امنیتی در اینستاگرام ؛ این نکات مهم را در اینستاگرام رعایت کنید!

نحوه رد کردن درخواست گفتگوی افراد مزاحم

شاید در اینستاگرام خود، با افرادی سروکار دارید که از هرکار بی ‌خود و بی‌جهتی عکس گرفته و آن را با شما به اشتراک می‌گذراند. کار عاقلانه هم بلاک کردن آن‌هاست. البته گاهی شاید نتوانید آن‌ها را بلاک نمایید؛ به‌عنوان مثال، اقوام شما هیچ‌ دوست ندارد که وارد لیست مسدودی‌ها ی شما شوند! چاره چیست؟

بهتر است که پست‌های این افراد را نادیده بگیرید یا مطالب اشتراکی آن‌ها را رد نمایید؛ برای رد کردن یا نادیده گرفتن پست‌های مستقیم افراد، به آیکون Tray در بالای سمت راست صفحه اصلی خود مراجعه کرده و پس از انتخاب مزاحم، برروی آیکونی که با سه نقطه مشخص شده است، ضربه بزنید. سپس گزینه “Ignore all posts from this user” را لمس نمایید.

خصوصی نگه‌داشتن اکانت اینستاگرام

شاید اصلا مایل نباشید آنچه را که در اینستاگرام پست می‌کنید برای تمام افرادی که از صفحه شما بازدید می‌نمایند، قابل مشاهده باشد. خوش‌‌بختانه اینستاگرام این مشکل را با گنجاندن یک گزینه در تنظیمات سرویس خود، حل کرده است. کافی است در صفحه پروفایل‌تان، وارد منوی تنظیمات شده و سپس Private Account را فعال نمایید. این ترفند اینستاگرام بسیار ساده است اما متاسفانه بسیاری از آن بی خبرند!

ترفند اینستاگرام ؛ حالت روح اینستاگرام چیست؟

همانطور که اشاره شد، حالت روح، حالتی است که با فعال کردن آن، شما می توانید پیام هایی که برایتان ارسال شده است را بدون اینکه فرستنده، متوجه شود، بخوانید. به عبارت دیگر، در این حالت شما همه پیام های دریافتی را می خوانید اما فرستنده پیام همچنان فکر می کند که شما پیام های او را نخوانده اید و تیک دوم پیام که نشان دهنده خوانده شدن آن می باشد، برای او به نمایش در نخواهد آمد. البته در اینستاگرام خبری از تیک دوم در محیط چت دایرکت نمی باشد، اما هنگامی که طرف مقابلتان اقدام به خواندن پیام نماید، یک اعلان کوچک، در زیر پیام مشاهده خواهید نمود که نشان از خوانده شدن پیام توسط وی می نماید ،تقریبا تمامی ما با حالت روح در تلگرام آشنا هستیم و اولین بار از این روش جالب در این پیام رسان و در نسخه غیر رسمی موبوگرام، استفاده نموده ایم. در اینستاگرام نیز مانند تلگرام برای استفاده از حالت روح اینستاگرام، نیاز است که ما از یک نسخه غیر رسمی اینستاگرام که از همان API اینستاگرام استفاده نماید، بهره ببریم. برای این منظور ما اپلیکیشن مینیستا را معرفی می نماییم که علاوه بر دارا بودن حالت روح اینستاگرام ، ویژگی های متعدد دیگری نیز دارد.

منبع: https://netnevesht.ir