بلاکچین

اگرچه بیشتر افراد به فناوری بلاکچین در رابطه با ارزهای رمز پایه مانند بیت کوین فکر می کنند، اما بلاکچین امنیتی را ارائه می دهد که از بسیاری جهات دیگر مفید است. در ساده ترین اصطلاحات، بلاکچین را می توان به عنوان داده هایی توصیف کرد که فقط می توان به آن ها داده ای اضافه کرد، نه اینکه آنها را از آن بگیرد یا تغییر دهد. از این رو به اصطلاح “زنجیره” مرسوم است زیرا شما یک زنجیره داده ایجاد می کنید. عدم امکان تغییر بلوک های قبلی باعث امنیت آن می شود. علاوه بر این، بلاکچین ها اجتماع محور هستند، بنابراین هیچ شخصیتی نمی تواند داده ها را کنترل کند.
صنعت های مختلفی بلاکچین را درگیر و اجرا می کنند و با افزایش استفاده از فناوری بلاکچین، تقاضای متخصصان ماهربرای استفاده از آن نیز افزایش یافته است. ازاین رو، یک توسعه دهنده بلاکچین باید در توسعه و پیاده سازی معماری و راه حل های با استفاده از فناوری بلاکچین تخصص داشته باشد. متوسط حقوق سالانه یک توسعه دهنده بلاکچین 469 ₹K است.
اگر شما شیفته بلاکچین و برنامه های آن هستید و می خواهید در این فناوری پرطرفدار حرفه خود را دنبال کنید، برای ورود به بلاکچین، باید تجربه عملی زبانهای برنامه نویسی، اصول OOPS، پایگاه داده و حساب رابطه ای، ساختار داده ها، توسعه برنامه های وب و شبکه را داشته باشید.